Skartovače

Chraňte svá osobní i firemní data před zneužitím - používejte skartovací stroje. V našem eshopu naleznete tyto skartovače.

Jak správně vybírat skartovací stroj

  • především je třeba zvážit, jaké množství dokumentů a jak velkých budete chtít skartovat. Podle toho je třeba vybírat skartovač s dostatečně velkou odpadní nádobou, šířkou vstupního otvoru a případně i možnost nepřetržitého chodu
  • další důležitou informací jsou vlastnosti skartovacích strojů, zda budete chtít skartovat i CD/DVD, samostatní otvor a odpadní nádobu na CD/DVD a papírové dokumenty, nízkou hlučnost nebo energetickou náročnost
  • a pro mnohé velice důležitý parametr pro skartovače – stupeň utajení

Skartovací stroje

Skartovače REXELSkartovače se rozdělují na tři skupiny:

  • pro osobní a domácí kancelář (tyto skartovače jsou malé a také nejlevnější. Jsou určené především pro skartaci menšího množství papíru, mají malou odpadní nádobku. Nejsou tedy určené k intenzivní skartaci většího množství.
  • skartovače pro menší počet uživatelů a středně velkou kancelář (Tyto skartovací stroje jsou vhodné pro častější používání. Uspokojí plně potřeby kanceláří s více uživateli. Výhodou je bezproblémová skartaci i kancelářské sponky a ve většině případů si poradí i s plastovými kartami nebo i CD/DVD)
  • skupinové týmové skartovačky (Jsou především určeny do výpočetních středisek, na chodby pro několik kanceláří dohromady a všude tam, kde je nutné skartovat velké objemy dokumentů najednou. Mají obrovské odpadní nádoby a zvládnou skartovat větší množství papíru najednou.)

Stupně utajení

Zde hraje zásadní roli typ řezu: podélný (proužek) nebo příčný řez. Při výběru je nutné vzít v úvahu povahu skartovaných dokumentů, které určuje vyhláška NBÚ 528/2005 Sb.

Stupeň utajení Určeno pro Velikost řezu
Typ 1 (vyhrazené) Interní podnikové dokumenty Proužky 6 mm nebo menší
Typ 2 (důvěrné) Důvěrné písemnosti nebo osobní údaje Proužky 2 mm a menší nebo příčný řez 4x60 mm
Typ 3 (tajné) Spisy podléhající utajení, které jsou pro organizaci existenčně důležité Příčný řez 2x15 mm nebo menší
Typ 4 (přísně tajné) Dokumenty klasifikované jako tajné, pro které platí výjimečně vysoké bezpečnostní požadavky Příčný řez 0,8x13 mm nebo menší
Vybavení pro školy

Vybavení pro školy

Vybavili jsme mnoho desítek škol školními lavicemi, židlemi a tabulemi. Školní třídy, počítačové učebny, posluchárny od návrhu po montáž.

Kancelářský nábytek

Kancelářský nábytek

Dodáváme kvalitní kancelářský nábytek HOBIS, EXNER a OFFICE PRO, jehož jsme autorizovaným partnerem. Provádíme montáž i servis nábytku.

Vybaveni kanceláří

Vybavení kanceláří

Kompletní vybavení kanceláří kancelářským nábytkem a výpočetní technikou včetně zasíťování. Zajišťujeme i následný servis a výhodné zásobování spotřebním materiálem.

Balená voda v barelech

Balená voda v barelech

Rozvoz pramenité balené vody v barelech ZDARMA od 5-ti barelů. Široká nabídka automatů na vodu včetně pravidelné sanitace (čištění automatu).